No to ruszamy!

I stało się. Po wielu długich latach zastanawiania się, czy warto stworzyć własnego bloga okołogeologicznego, w końcu zdecydowaliśmy się ruszyć temat…

Do kogo jest adresowana ta strona? Do wszystkich, którzy mają dość zapyziałych, śmierdzących miast, wściekłych szefów z przerośniętym ego, czują w sobie choćby niewielki pierwiastek przyrodnika i niekoniecznie marzą o urlopie w pozycji horyzontalnej

Na tej stronie na pewno nie znajdziecie ciężkostrawnych elaboratów o mikroteksturalnych obserwacjach fałdów, reologii magm, zmienności składu fazowego zespołów typomorficznych inkluzji fluidalnych i mineralnych w euhedralnych cyrkonach z leukosomu flebitów nierównomiernie warstewkowanych i tym podobnych tematów, od których przeciętny zjadacz chleba doznaje gąbczastego rozmiękczenia mózgu.

Czego możecie się spodziewać? Owszem, geologii, ale w wersji lekkostrawnej,  bardziej w kontekście geoturystycznym. Będzie o skałach, minerałach, ciekawych stanowiskach geologicznych, kamieniołomach, wycieczkach górskich. Na pewno będzie też coś o zabytkach i historii. Na razie głównie skupimy się na obszarze sudeckim i przedsudeckim. Chcielibyśmy pokazać, że ten piękny region jest naprawdę unikatowy i że warto go poznać nie tylko z perspektywy Śnieżki.

Zapewne znajdzie się tu także miejsce na wpisy o tematyce bardziej ogólnogeologicznej czy mineralogicznej, niezwiązanej ściśle z Dolnym Śląskiem.

Zapraszamy wszystkich ciekawych świata!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *